🙏7 лиcтопада – Велике Церковне свято! Увага! Це cуворо забоpонено pобити в цей день….

Сьогодні, 7 листопада, за новим церковним календарем згадують святого Феодота Анкірського. У народі цей день відомий як Федотів.

Розповідаємо про традиції, прикмети та заборони цього дня.

День пам’яті святого мученика Феодота

7 листопада (за старим стилем 20 листопада) — день, коли згадують святого мученика Феодота Анкірського. Він жив у III столітті в місті Анкіра, що нині є Анкарою в Туреччині. Феодот вів праведний спосіб життя, багато молився та допомагав людям, а також мав дар зцілення. Коли імператор Діоклетіан почав переслідування християн, Феодот рятував одновірців, приховуючи їх у своєму готелі. Однак через донос він був затриманий і віддав життя за свою віру.

Народні прикмети на 7 листопада

З давніх часів люди звертали увагу на погоду цього дня, щоб передбачити зиму та весну:

  • туман зранку — до відлиги;
  • не опало листя — буде сувора зима;
  • ворони сідають на нижні гілки — підніметься вітер;
  • багато снігу — очікується щедрий урожай;
  • сонячний день — до ранньої весни;
  • суха погода — до морозів і хуртовин;
  • тьмяні зірки — до негоди.

У народі в цей день традиційно підгодовували синиць, горобців та інших зимуючих птахів. Зимородка вважали ознакою, що зима вже настала.

.

Чого не слід робити 7 листопада

У цей день радять утриматися від сварок, образ та осуду, заздрощів і наклепу. Народні прикмети також підказують уникати конфліктів із родичами, не відмовляти в допомозі тим, хто потребує, та не купувати дорогих речей — вважається, що вони довго не прослужать. Цього дня важливо також уникати вагань і рішуче діяти, щоб не втратити важливі можливості.

Що можна робити 7 листопада

Цього дня у молитвах до святого Феодота просять про допомогу в справах і здоров’я. Також день вважається сприятливим для рукоділля — вишивки та шиття, адже святий вважається покровителем майстрів.

Хто святкує іменини

7 листопада іменини святкують Олександр, Олексій, Афанасій, Богдан, Валерій, Василь, Веніамін, Георгій, Григорій, Євген, Єлизавета, Іван, Іларіон, Кирило, Костянтин, Михайло, Микола, Никон, Павло, Сергій, Федір, Федот.