Після спроби запровадити воєнний стан, рейтинг схвалення президента Південної Кореї Юн Сок Йоля впав до історичного мінімуму, становлячи лише 13%. Про це повідомляє агентство Yonhap, посилаючись на дані соціологічної компанії Gallup.
Результати опитування
Опитування, проведене серед 1001 дорослого жителя Південної Кореї з 3 по 5 грудня, показало, що популярність президента знизилася на 6 процентних пунктів порівняно з попереднім показником у 16%.
- Рейтинг схвалення: 13% — найнижчий показник з травня 2022 року, коли Юн Сок Йоль обійняв посаду.
- Негативні оцінки: 75% опитаних висловили невдоволення діями президента.
- Причини критики: 19% респондентів згадали економічні проблеми, а 16% — ситуацію з воєнним станом.
Похибка опитування становить 3,1 відсоткових пункти, як зазначає видання Korea Herald.
Голова провідної партії «Тобуро» Лі Чже Мен різко розкритикував дії президента, назвавши спробу запровадження воєнного стану “палацовим переворотом”. За його словами, це був намір отримати контроль над усіма державними інституціями.
Водночас поліція розпочала розслідування за звинуваченнями президента у порушенні конституції. Дві скарги були подані опозиційною Партією відновлення Кореї та групою із 59 активістів, які вважають дії Юн Сок Йоля спробою “заколоту” проти державного устрою. У відповідь адміністрація президента заявляє, що глава держави діяв у межах закону.
Що відомо
Різке падіння рейтингу Юн Сок Йоля є відображенням внутрішньої напруги в Південній Кореї. Основними факторами, які вплинули на зниження довіри, стали економічні труднощі та суперечливі дії щодо введення воєнного стану.
На тлі зростаючої критики з боку опозиції та громадськості президенту доведеться доводити свою правомірність і стабілізувати ситуацію в країні. Експерти зазначають, що така ситуація може значно вплинути на політичну стійкість уряду та перспективи президента у майбутньому.