💥В’їзд для yкpaїнцiв тeпep ЗAБ0P0НEНИЙ!!! Нe пycкaють людeй😲

Останнім часом з’явилися повідомлення, що деяким громадянам України відмовляють у в’їзді до Німеччини. Однак безвізовий режим для короткострокових поїздок залишається чинним. Про це заявили у Міністерстві внутрішніх справ ФРН у відповідь на запит DW.


Нові обмеження для українців

Українці, як і раніше, можуть подорожувати до Німеччини та інших країн Шенгенської зони, перебуваючи там до 90 днів упродовж 180-денного періоду. Проте з’явилися нові обмеження для тих, хто вже отримав захист в іншій країні ЄС і має намір переїхати жити до Німеччини.

“Щоб оптимально використовувати наявні в Німеччині обмежені можливості прийому, громадяни України, які вже отримали захист в інших державах-членах ЄС і мають намір переїхати жити до Німеччини, можуть бути не пропущені через німецький кордон”, – пояснили в МВС ФРН.

За даними німецького міністерства, країна має “обмежені можливості прийому” осіб, які потребують прихистку. Це пов’язано з європейськими правилами розподілу біженців.


Як українці можуть переїхати до Німеччини

Для тих, хто вже проживає в іншій країні ЄС, але бажає легально оселитися в Німеччині, залишається можливість отримати візу та дозвіл на постійне проживання.

.

Натомість короткострокові поїздки в межах Шенгенської зони можливі без змін. Водночас українці повинні довести, що мета їхнього візиту є тимчасовою та, наприклад, туристичною.

“Майже всі країни-члени ЄС, включно з Німеччиною, видають громадянам України документи про дозвіл на перебування в Шенгенській зоні. Це дає можливість тимчасово подорожувати між країнами”, – повідомили в МВС ФРН.

Проте, якщо прикордонники запідозрять, що людина планує залишитися в країні на постійній основі, можуть відмовити у в’їзді.


Чи можна перетнути кордон через аеропорт?

Деякі українці вважають, що в’їзд до Німеччини авіарейсом може бути простішим, адже пасажирів у межах ЄС не завжди перевіряють. Проте у німецьких аеропортах проводять вибірковий контроль.

Зважаючи на це, в МВС Німеччини не рекомендують українцям намагатися скористатися повітряним шляхом для переїзду на постійне місце проживання.


Позиція України

Віцепрем’єр-міністр України Олексій Чернишов раніше заявляв, що держава не застосовуватиме жодних примусових заходів для повернення громадян на батьківщину.

Таким чином, ситуація залишається такою: короткі візити можливі, але для постійного переїзду необхідно дотримуватися офіційних процедур отримання дозволу на проживання.