Війна в Україні почалася неспроста. Бо Україна — це не просто шматок землі на карті. Це країна з потенціалом, ресурсами, працьовитими людьми та ідеями, які лякають тих, хто хоче бачити нас лише як “колишню колонію”.
Українське взуття йде на експорт в Італію
Так, це правда. Українське модельне взуття купують в Італії – країні, яка відома на весь світ своїми модними брендами. І не тільки в Італії, а ще у Франції, Великій Британії, США, Німеччині та десятках інших країн.
Йдеться про торгівельну марку Braska. Її часто сприймають як британську, хоча насправді вона належить підприємцю з київської Троєщини. Зараз 40% взуття Braska виробляється в Україні для внутрішнього ринку, а 60% – експортується.
Схожі історії мають й інші бренди: Luciano Carvari, Blink та інші. Спочатку це були так звані «бренди-перевертні» – вони маскувалися під закордонні, але вироблялись в Україні. Зараз це якісний продукт, який охоче купують європейські споживачі.
Український сир і масло купують у Голландії
Ще один несподіваний факт – Україна продає сири в Голландію. А також – вершкове масло. Причому експортується продукція і в інші країни, які самі славляться молочними виробами: Данію, Молдову, ОАЕ, Казахстан, Єгипет.
Минулого року Україна експортувала майже 8 тисяч тонн сиру і 470 тонн масла. Є й попит на органічну продукцію: компанія «Органік Мілк» із міста Баранівка Житомирської області постачає літаками сир і йогурти до Еміратів. І це не єдиний приклад – таких компаній в Україні вже дев’ять.
Елітні меблі світового рівня – з Житомирщини
Фабрика «Мірт» із Новограда-Волинського виготовляє меблі, які можна побачити в іноземних посольствах, офісах відомих бізнесменів, у готелях та ресторанах Європи, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ.
Їх замовляють навіть такі гіганти, як Marriott International, яка керує понад 6 тисячами готелів по всьому світу. А починалося все зі звичайного ПП на українській провінції.
Холодильне обладнання для супермаркетів з Одеси
Компанія «Айсберг» (Одеса) виробляє одне з найкращих холодильних обладнань для супермаркетів і магазинів. Його використовують у Німеччині, Італії, Великій Британії, Австралії, Ісландії та ще 22 країнах світу.
Цікаво, що на старті компанія сама імпортувала холодильники з Європи. А зараз – експортує свої.
Українські яхти купують у Канаді та Швеції
Вітрильні яхти, зроблені в Україні, купують у Швеції, Канаді та інших країнах. Це продукція від Black Sea Yachts shipyard, Fifth Ocean Yachts (Миколаїв), «Вітрила України» (Херсон) та ще шістьох виробників.
Українські майстри успішно конкурують з європейськими та американськими брендами.
Українські лижі – серед найпопулярніших у Європі
СП «Фішер-Мукачеве» – лідер з виробництва лиж та сноубордів. Кожна друга пара лиж або сноуборду, продана в Австрії, Великій Британії, Німеччині чи Франції – українського виробництва.
На заводі виготовляють 180 моделей спортивних лиж і 130 моделей гірських, у тому числі й для таких брендів як Scott USA, Rossignol, Alpina, Tecno Pro.
За рік в ЄС поставили понад 730 тисяч одиниць продукції.
Україна – третій у світі постачальник меду
Український мед заповнив полиці супермаркетів Франції, Німеччини, Бельгії, Італії, Еміратів. Окрім того, ми на 3-му місці за обсягами експорту курятини до Європи.
В Японію – сигари, до Європи – вино
Україна продає сигари й сигарети в Японію, а також вино в Європу. І не лише в ЄС – за останні два роки експорт вина зріс удвічі.
Про шоколад і цукерки вже й не варто згадувати – їх люблять у всьому світі.
Український одяг – у гардеробах європейців
Чоловічий одяг експортують до Британії, а жіночий – до Німеччини. Наприклад, джинси та інші речі бренду Brax, відомого як німецький, шиють у Новограді-Волинському на фабриці «Леся».
Фабрика має і власний бренд, у колекції – сукні, туніки, костюми. І все це – високої якості.
Україна – постачальник штучних сапфірів
У Харкові, на базі Інституту монокристалів, вирощують найбільші у світі штучні сапфіри. З них у США виготовляють бронескло для броньованих автомобілів, які використовує навіть американський президент, а також бронежилети й деталі для космічної техніки.
Стрімкий ривок в ІТ-сфері
Україна впевнено входить до топ-постачальників IT-послуг. Цей напрям експорту зараз займає третє місце після агропродукції та металургії. Щороку темпи зростання в цій галузі – вражаючі.
Гелікоптери з Білої Церкви
Компанія «Горизонт» (Біла Церква) почала випускати легкі гелікоптери. Замовлення вже надходять. І це – лише початок.