У столиці України зареєстровано спалах гепатиту А. За останніми офіційними даними, захворювання підтвердили у 34 людей, з них 20 — діти. У лікарнях перебуває 26 хворих, з них 15 — неповнолітні.
Про це в ефірі телемарафону повідомив керівник Державної установи “Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Сергій Чумак. За його словами, кількість випадків дозволяє говорити про спалах.
“На сьогодні вже зареєстровано 34 випадки, з них 20 – це діти. Що стосується госпіталізації, то 26 осіб госпіталізовано, з них 15 дітей. Про спалах ми починаємо говорити, коли більше ніж п’ять захворювань”, – зазначив Чумак.
Що могло стати джерелом зараження
Фахівці розпочали епідеміологічне розслідування, щоб встановити причини та джерела зараження.
Захворювання зафіксовано в одному з мікрорайонів Солом’янського району Києва. У цьому районі, за словами Чумака, крім централізованого водопостачання, є бювети та озеро в парку. Це можуть бути потенційні джерела інфекції.
“На сьогодні з’ясовано, що в даному мікрорайоні, де проживають, навчаються ці люди, окрім централізованого водопостачання є бювети. Також є озеро в парку. Тобто ми з’ясовуємо всі причини, щоб виключити дане джерело”, – пояснив Чумак.
Поки триває розслідування, експерти проводять комплексні протиепідемічні заходи, щоб не допустити подальшого поширення інфекції.
Як передається гепатит А
У Столичному міському центрі контролю та профілактики хвороб нагадали, що гепатит А — це інфекційне захворювання, яке найчастіше передається:
- при вживанні забрудненої їжі або води;
- при недотриманні особистої гігієни;
- через побутовий контакт, зокрема коли інфікована людина готує їжу для інших;
- під час деяких форм інтимного контакту.
Ця форма гепатиту має гострий перебіг і зазвичай не переходить у хронічну. Проте може спричинити ускладнення, особливо у людей з ослабленим імунітетом чи супутніми хворобами.
Симптоми, на які варто звернути увагу
Захворювання зазвичай починається з загальних ознак нездужання, які легко сплутати зі звичайним ГРВІ. Але є симптоми, які характерні саме для гепатиту А:
- підвищена температура тіла;
- загальна слабкість;
- втрата апетиту;
- діарея, блювота;
- дискомфорт або біль у животі;
- потемніння сечі;
- пожовтіння шкіри та білків очей.
При появі таких симптомів слід звернутись до лікаря. Важливо не займатися самолікуванням і не ігнорувати ознаки хвороби, особливо у дітей.
Що відбувається зараз і які дії вживають
Медики продовжують перевіряти джерела водопостачання та інші можливі контакти між хворими. Також проводиться робота в навчальних закладах та дитячих колективах, де виявлено випадки хвороби.
Санітарні служби проводять дезінфекцію, інформують батьків та працівників шкіл про правила гігієни, необхідні для запобігання зараженню.
У МОЗ закликають киян бути особливо уважними до якості питної води, не вживати воду з неперевірених джерел та ретельно мити руки перед прийомом їжі й після відвідування громадських місць.