❗️🌊Бyдьтe гoтoвi! Укpaїнy нaкpuє “aнoмaльнa” пoгoдa дo кiнця тpaвня, ocoблuвo пocтpaждaє oдuн peгioн.

У найближчі тижні травня на більшу частину території України очікується різке погіршення погодних умов. Похолодання, зумовлене надходженням арктичного повітря, принесе рясні дощі, заморозки та навіть сніг у горах. Найбільш несприятлива ситуація складається на заході країни, де нічні температури опускатимуться нижче нуля, а на високогір’ї Карпат знову сніжитиме. Натомість тепліше буде лише в Криму, на Одещині та південному сході України.


Погода з 12 по 15 травня: нічні заморозки і сніг у Карпатах

Період з 12 по 15 травня буде доволі нестабільним. За прогнозами, більшість регіонів України опиняться під впливом вологого повітря, що принесе часті дощі. На заході можливі короткочасні грози та навіть дрібний град.

На Україну чекає "аномальна" погода до кінця травня, особливо постраждає один регіон: чи буде тепло

У високогір’ї Карпат температура буде достатньо низькою для випадіння снігуподекуди значного. На рівнині західних областей збережеться ризик нічних заморозків, що особливо небезпечно для сільськогосподарських культур.

Мінімальна нічна температура у цей період становитиме +2…+C, проте в окремих районах на поверхні ґрунту можливе зниження до 0…–C. Вдень буде прохолодно: лише +9…+15°C, хоча на півдні та сході подекуди до +16…+19°C.На Україну чекає "аномальна" погода до кінця травня, особливо постраждає один регіон: чи буде тепло

.


Погода з 16 по 20 травня: дощі, фронти і поривчастий вітер

З другої половини місяця дощова та прохолодна погода лише посилиться. За словами синоптика Ігоря Кибальчича, з 16 по 20 травня на території України триватимуть опади, спричинені активністю циклонів і проходженням атмосферних фронтів.

На Україну чекає "аномальна" погода до кінця травня, особливо постраждає один регіон: чи буде тепло

Найбільшу кількість дощів прогнозують у Карпатах, а також у центральних і північно-східних регіонах. У деяких районах випаде місячна норма опадів або навіть більше. Лише в Криму опади очікуються незначні або відсутні.

На Україну чекає "аномальна" погода до кінця травня, особливо постраждає один регіон: чи буде тепло

Температурний фон залишатиметься нестабільним: у південних і східних областях буде тепліше, а в північно-західних — прохолодніше. Погода супроводжуватиметься поривчастим вітром і прохолодними ночами, що створює додаткові ризики для врожаю.


Як весняна погода впливає на врожаї: персики, абрикоси, лохина, яблука

Весняні заморозки уже встигли завдати шкоди садівництву та ягідництву в кількох регіонах країни. Найбільше постраждали абрикоси, які цвітуть рано — саме в період різкого похолодання. У результаті багато дерев не дали зав’язі, що зменшить урожай і вплине на ринкову ціну.

З персиками ситуація трохи краща, однак, як зазначають експерти, влітку варто очікувати зростання цін на 20–25% через зменшення обсягів врожаю.


Втрати по лохині: найбільше постраждала Черкащина

Окрему увагу аграрії приділяють лохині, яка в останні роки набула великої популярності серед фермерів. За словами голови «Укрсадвинпрому» Володимира Печка, на Черкащині через весняні заморозки втрати врожаю склали від 60% до 85%. Постраждали також ягідники на півночі країни.

Втім, ситуація не критична по всій Україні. У Закарпатті, де також вирощують лохину, постраждали переважно ранні сорти (до 20%), тоді як пізні — на 40%. Завдяки географічному розподілу плантацій глобальних дефіцитів лохини в країні не прогнозують, проте ціна може зрости.


Яблука та черешня: що з урожаєм

Яблуневі сади також потрапили в зону ризику. Заморозки негативно вплинули на фазу цвітіння, що в окремих господарствах призвело до повної втрати урожаю.

На Україну чекає "аномальна" погода до кінця травня, особливо постраждає один регіон: чи буде тепло

Щодо черешні, то ситуація стабільніша: ранні сорти могли постраждати, однак пізні ще не увійшли у фазу цвітіння, яка є найвразливішою до холоду. Тож загалом масових втрат по черешні не очікується.


З огляду на тривалу вологу та нестабільну погоду, а також нічні заморозки, аграріїв та населення закликають бути готовими до можливих змін цін на фрукти і ягоди влітку. Крім того, вологість і нестійкі температури можуть сприяти розвитку хвороб у рослин, тож фермерам доведеться витрачати більше ресурсів на захист культур.

Також очікується, що відповідні служби продовжать моніторинг погодних аномалій, аби оперативно реагувати на ризики для врожаю і населення.