Вciм, y кoгo є вдoмa ДOЛAPИ‼️ Вce змiнuлocя ЗA CEКУНДУ — Oчi нa лoбa пoлiзлu 😨

Після напружених подій минулого тижня про повну стабільність на валютному ринку говорити зарано. Зміни на міжнародній арені й подальші економічні новини створюють передумови для нових коливань курсу. Українська гривня продовжує перебувати під тиском зовнішніх факторів, а Національному банку доводиться постійно втручатися у ситуацію.


Офіційні курси валют від НБУ на 20 травня

Нацбанк України встановив наступні курси:

  • Долар США — 41,576 грн за 1 долар
  • Євро — 46,8562 грн за 1 євро

У пунктах обміну курс традиційно вищий. Зокрема, євро став валютою, навколо якої спостерігається підвищений інтерес — як з боку готівкового ринку, так і спекулятивних гравців.


Чому курс залишається нестабільним

Є кілька ключових причин, чому гривня не може закріпити стабільну позицію:

  • Часткове послаблення напруги між США та Китаєм після домовленості про 90-денне зниження митних обмежень дало тимчасову надію ринкам. Проте цей позитив швидко змінився на нову хвилю невизначеності.
  • Невдалі перемовини в Стамбулі щодо 30-денного припинення бойових дій створили передумови для нових санкцій з боку ЄС та США. Це вплине на курс євро щодо долара, а отже — і на курс в Україні.
  • Очікуване посилення санкцій проти росії може викликати зростання попиту на євро як валюту європейського регіону, що також відобразиться на українському ринку.

Роль Національного банку

НБУ, як і раніше, проводить валютні інтервенції — продаж долара на торгах для стабілізації гривні. Однак можливості контролю коливань євро значно обмежені:

.

«Курс долара Нацбанк може контролювати майже повністю. Але з євро ситуація складніша: все залежить від глобального ринку», — пояснюють фінансові аналітики.

Це означає, що курс євро буде змінюватись в залежності від поведінки пари євро/долар на міжнародних біржах. Саме тому євро часто стає основним інструментом для спекуляцій — особливо в обмінниках, де часто відбувається перехід доларів у євро за крос-курсом.


Очікувати спокою на валютному ринку цього тижня не варто. Головними факторами залишаються:

  • політичні новини зі США, Китаю, ЄС;
  • зміни в міжнародній економіці;
  • дії НБУ щодо стримування гривневих коливань.

Євро й надалі залишатиметься валютою з високою спекулятивною активністю. Готівковий ринок чутливо реагуватиме на кожну заяву світових лідерів, а українцям варто уважно стежити за офіційним курсом та змінами в обмінниках.